هرکه دارد هوس کرببلا بسم ا...

شاهد- دو بامداد روشن، تا طلوع اربعين باقي است و عاشقان، ميليون در ميليون پا به راهي شده اند که به کربلا مي رسد. آري آنان را که سعادتي به اندازه شهود و تنفس در هواي بهشتي بين الحرمين بود، به راه زدند. خبرش را از همه جا مي شود شنيد که خيلي ها رفتند، اما ما... اما سهم من انگار به اندازه يک نگاه به آفتاب است. اما سهم من انگار، تماشاست. تماشاي تصوير عاشقاني که جانشان پر از ذکر ياحسين است و در گام هايشان اراده عشق جاري است؛ پس نگاه مي کنم، اما اشک... نه، اشک حائل نمي شود ميان ديده و تصوير، اتفاقاً با چشمان باراني، تصاوير عشق را بهتر مي شود ديد. بهتر مي شود درک کرد. عاشقاني که براي ميزباني به پيشواز ميهمان مي آيند، چند قنوت خواهش خوانده اند. مي توان ديد، کودکاني که به «ياحسين» بزرگ مي شوند در اين جاده ها. مي شود ديد، زناني را که از سرمشق زينب مي نويسند و مرداني که نگاهشان به صحيفه ماندگار سجاديه است. مي شود ديد... مي شود پرچم هايي را ديد، که پس از ۱۴ قرن در اقتدا به پرچم عباس بن علي(ع) به اهتزاز درآمده است و خاري است در چشم يزيديان امروز، در ديده تاريک و دل سياه داعش، اين نماد توحش... مي شود خيلي چيزها را ديد... دو بامداد روشن تا اربعين مانده است. بسياري رفته اند، اما سهم ما، فرصتي است که ارباب براي تماشا کرامت کرده است. فرصتي براي ديدن. ديدن و ياد کردن که «هر آنچه ديده بيند دل کند ياد» و اين ياد، ذکر است. ذکر نام حجت خدا، عطر عبادت و عبوديت دارد. شما هم با من ببينيد، شما هم با من بگرييد و در مناجات اشک هايتان براي توسعه فرهنگ حسيني دعا کنيد...

آمار ورود مسافران نوروزی به مشهد

ایسنا: مديرکل ميراث فرهنگي وگردشگري خراسان رضوي گفت: آمار ورود به استان خراسان رضوي به مرز 4 ميليون رسيد.

محسن لشگري با بيان اين مطلب اظهار كرد:با توجه به گزارش کميته آمار و اطلاعات ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان خراسان رضوي تاکنون بيش از 3 ميليون و769 هزار و317 نفر وارد استان و 3 ميليون و553 هزار و52 نفر از استان خارج شده‌اند.

وي افزود: همچنين در روز پنجم فروردين 393هزار و 384 نفر وارد استان و 380 هزار و643 نفر خارج شده‌اند.

لشگري خاطرنشان کرد:از اين تعداد مسافر وارد شده،87هزار و913نفر از طريق پايانه‌هاي مسافربري،23هزار و500 نفر از طريق راه آهن جمهوري اسلامي،9هزار و315 نفر از طريق فرودگاه و تعداد 273هزار و 156نفر از طريق خودروهاي شخصي به استان خراسان رضوي سفر کرده‌اند.

مديرکل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي با اشاره به اقامتگاه‌هاي استان خراسان رضوي گفت:ميزان اقامت در اقامتگاه‌هاي استان خراسان رضوي مجموعا 234 هزار و756 نفر بوده است.

وي افزود:از اين تعداد ميزان اقامت در هتل‌ها 15 هزار و862 نفر،هتل آپارتمان‌ها 15 هزار و141،کمپ‌هاي موقت 4هزار و675 نفر، کلاس‌هاي مدارس 120 هزار و99 نفر، مهمانپذيرها 18هزار و836 نفر، منازل استيجاري 22 هزار و993 نفر و ساير مراکز اقامتي 37 هزار و150نفر بوده است.

پیام تبریک سال نو

امسال را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری می کنیم/ تلاش مشترک و مجاهدانه مردم و مسئولان لازمه تحقق شعار سال

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۳ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به همه ی هم میهنان و ایرانیان عزیز در سراسر جهان بخصوص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مجاهدان راه اسلام و ایران، سال جدید را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تقارن سال جدید با ایام شهادت بانوی بزرگ جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از خداوند متعال مسالت کردند: این تقارن، امکان بهره گیری مضاعف از انوار هدایت الهی و برکات فاطمی را برای ملت ایران فراهم سازد.
ایشان در ترسیم افق سال نو، دو مسئله ی اقتصاد و فرهنگ را مهم تر از مسائل دیگر بر شمردند و تاکید کردند: برای تحقق شعار سال ۹۳ یعنی «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» تلاش مشترک مسئولان  و آحاد مردم ضروری است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش اساسی و برجسته ی مشارکت و حضور مردم در «زندگی و سازندگی کشور» خاطرنشان کردند: هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پیش نخواهد رفت و گروههای گوناگون مردمی باید با اراده و عزم راسخ ملّی در این عرصه ها نقش آفرینی کنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مسئولان هم موظفند با توکل به خداوند و با تکیه ی بر مردم، در هر دو عرصه ی اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد میدان عمل شوند.
ایشان تاکید کردند: آنچه در سال جديد پيش رو داريم، عبارت است از اقتصادى كه به كمك مسئولان و مردم شكوفايى پيدا كند، و فرهنگى كه با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوى حركت بزرگ كشور و ملت ما را معين كند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر ضرورت استفاده از تجربه ها و عبرتهای گذشته در تصمیم گیری های آینده، به ارزیابی کیفیت تحقق شعار «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» پرداختند و گفتند: در سال ۹۲، حماسه سیاسی با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه های مختلف نظیر انتخابات، راهپیمایی های بزرگ و عرصه های دیگر به بهترین شکل تحقق پیدا کرد و با دست بدست شدن قدرت اجرایی در کمال امنیت و آرامش، حلقه ی جدیدی از سلسله ی طولانی مدیریت کشور شکل گرفت. 
رهبر انقلاب مسئله اقتصاد را برای مردم و کشور مسئله ای مهم خواندند و با اشاره به برخی تلاشهای قابل تقدیر در زمینه ی حماسه ی اقتصادی افزودند: البته در سال گذشته حماسه اقتصادی به شکل مورد انتظار محقق نشد که لازم است این حماسه در سال جدید به وجود آید.
ایشان «سیاستهای اقتصاد مقاومتی» را زیر ساخت فکری و نظری تحقق حماسه اقتصادی خواندند و تأکید کردند: در پرتو این سیاستها اکنون زمینه ی لازم برای تلاش مضاعف فراهم است.
حضرت آیت الله خامنه ای در پیام نوروزی همچنین از خداوند متعال برای همه ی ایرانیان عزیز، جوانان، خانواده ها، کودکان و مردان و زنان این سرزمین پر افتخار، در سال جدید تنِ سالم، شادابی، آرامش روحی، محبت، پیشرفت و تعالی و سعادت آرزو کردند.

این محرم و سفر است که اسلام را زنده نگه داشته است

ماه محرم فرا می رسد،ماهی که در آن دوباره پیام های جاوید عاشورا توسط پیروان واقعی ولایت بازخوانی می شود . ماهی که شور حسینی شهر را در بر می گیرد و عاشوراییان به میدان می آیند تا در س ایثار،گذشت،فداکاری،مردانگی،و تمام صفات نیک بزرگ مردان و شیر زنان کربلا را مروری دوباره کنند. مردانه زیستن را از حر،استقامت را از زینب(س)،جوانمردی را از علی اکبر(ع) و شهادت عاشقانه را و پاکباختگی را  از حسین(ع) بیاموزند. در آستانه تاسوعا عاشورای حسینی شهر دارالمومنین قزوین سیاهپوش می شود و در تمامی خیابان ها و کوچه های شهر قزوین شاهد پرچم های سیاه و سبز مزین به نام امام حسین(ع)و ابوالفضل العباس(ع) خواهیم بود.برپایی صدها تکیه در نقاط مختلف شهر،پخش نوحه های سینه زنی از بلند گو ها و حضور توده های مختلف مردم در مساجد و حسینیه ها برای گرامیداشت یاد حماسه سازان کربلا همه و همه بیانگر خون تازه ای خواهد بود که به عشق امام حسین(ع) و یارانش در رگهای مردم این خطه جریان می یابد.

در این ایام سخن از قیام امام حسین (ع) است. مردی که شاهد و وارث تاریخی است، که در آن جنایت بیداد می کرد و نیرنگ و فریب به نهایت رسیده بود.

او می بیند که اگر ساکت بماند همه چیز پایمال می شود. این است که مراسم حج را نیمه کاره می گذارد و به سوی شهادت می رود .تا به بشریت و تاریخ بفهماند که د رحاکمیت ظلم و ستم ، حج مفهومی ندارد شعار عدالت اجتمعی و قیام مردم به اجرا در نیاید، تا استعدادهای خدایی انسان مجالی برای شکوفایی پیدا نکنند.

آری،هرم سوزان کویر،بر خستگی کار و انیان نیشتر بزند و بدنهای خسته آنها را می آزارد .خورشید غروب دوم محرم آرام خود را در تنگنای افق جای می دهد. کاروان بر سینه تفتیده بیابان توقف می کند.صدایی می پرسد:این جا کجاست ؟ پاسخ می آید:اینجا کربلاست! آری حسین (ع) به کربلا می رسد و دل کویر را در طب و تاب می اندازد آسمان نیز،چهره در هم کشیده است.زمین بغض خود را فرو می خورد. فرات بی صدا اشک می ریزد و خار ها خود را به دست نسیم گرم سرنوشت داده اند.

Сачак (Ламперия) http://www.emsien3.com/sachak от ЕМСИЕН-3
Дюшеме http://www.emsien3.com/дюшеме от EMSIEN-3