این محرم و سفر است که اسلام را زنده نگه داشته است

ماه محرم فرا می رسد،ماهی که در آن دوباره پیام های جاوید عاشورا توسط پیروان واقعی ولایت بازخوانی می شود . ماهی که شور حسینی شهر را در بر می گیرد و عاشوراییان به میدان می آیند تا در س ایثار،گذشت،فداکاری،مردانگی،و تمام صفات نیک بزرگ مردان و شیر زنان کربلا را مروری دوباره کنند. مردانه زیستن را از حر،استقامت را از زینب(س)،جوانمردی را از علی اکبر(ع) و شهادت عاشقانه را و پاکباختگی را  از حسین(ع) بیاموزند. در آستانه تاسوعا عاشورای حسینی شهر دارالمومنین قزوین سیاهپوش می شود و در تمامی خیابان ها و کوچه های شهر قزوین شاهد پرچم های سیاه و سبز مزین به نام امام حسین(ع)و ابوالفضل العباس(ع) خواهیم بود.برپایی صدها تکیه در نقاط مختلف شهر،پخش نوحه های سینه زنی از بلند گو ها و حضور توده های مختلف مردم در مساجد و حسینیه ها برای گرامیداشت یاد حماسه سازان کربلا همه و همه بیانگر خون تازه ای خواهد بود که به عشق امام حسین(ع) و یارانش در رگهای مردم این خطه جریان می یابد.

در این ایام سخن از قیام امام حسین (ع) است. مردی که شاهد و وارث تاریخی است، که در آن جنایت بیداد می کرد و نیرنگ و فریب به نهایت رسیده بود.

او می بیند که اگر ساکت بماند همه چیز پایمال می شود. این است که مراسم حج را نیمه کاره می گذارد و به سوی شهادت می رود .تا به بشریت و تاریخ بفهماند که د رحاکمیت ظلم و ستم ، حج مفهومی ندارد شعار عدالت اجتمعی و قیام مردم به اجرا در نیاید، تا استعدادهای خدایی انسان مجالی برای شکوفایی پیدا نکنند.

آری،هرم سوزان کویر،بر خستگی کار و انیان نیشتر بزند و بدنهای خسته آنها را می آزارد .خورشید غروب دوم محرم آرام خود را در تنگنای افق جای می دهد. کاروان بر سینه تفتیده بیابان توقف می کند.صدایی می پرسد:این جا کجاست ؟ پاسخ می آید:اینجا کربلاست! آری حسین (ع) به کربلا می رسد و دل کویر را در طب و تاب می اندازد آسمان نیز،چهره در هم کشیده است.زمین بغض خود را فرو می خورد. فرات بی صدا اشک می ریزد و خار ها خود را به دست نسیم گرم سرنوشت داده اند.

Сачак (Ламперия) http://www.emsien3.com/sachak от ЕМСИЕН-3
Дюшеме http://www.emsien3.com/дюшеме от EMSIEN-3